Kurucumuzun Mesajı

KURUCUMUZUN MESAJI “Yenişehir Laboratuarı”nın temelleri Ankara Yenişehir Eczanesi’nde yapılmaya başlanan araştırma ve geliştirme çalışmaları ile atıldı.

 

1970’li yıllarda eşimin radyolog olması nedeniyle mide ve kolon radyografileri çekimlerinde kullanılan Baryum Sülfat’ın suya karışmamasından dolayı yaşanan zorluklara vakıf oldum. Radyologlarımıza çare olması açısından baryum sülfatı süspansiyon haline getirecek bir karıştırıcı makine yapma fikrini ortaya attım.

Her ne kadar ilaç yapmak için değil, radyologların işini kolaylaştıracak makine yapımı için yola çıkmış olsam da, sonuçta kullanıma hazır bir ürün geliştirmiş oldum.

Yenilikçi bir bakış açısı ile ilk olarak farmasötik formu süspansiyon olan ve “R-X Süspansiyon % 100” adı ile hali hazırda piyasa liderliğini sürdürmekte olan baryum sülfat preparatlarını Yenişehir Eczanesi Laboratuarı’nda geliştirme ve Türk Tıbbının hizmetine sunma fırsatı buldum.

İnsan sağlığının idamesinde ve ülke ekonomi açısından tedaviden önce korunma ve teşhis uygulamalarının gerekliliğine ve önemine inanan Yenişehir Laboratuarı olarak radyoloji alanında öncü çalışmalarımıza devam ederek;

Türk ilaç piyasasına ilk defa sunulan “Nafazolin HCl” içeren “Enflucide Burun Spreyi”ni geliştirdik.

Yine Türkiye’de ilk ve tek senna bazlı şeker içeren “X-M Çözelti ” ürünlerini geliştirdik, yoğun talep üzerine ardından diyabetli hastalarımızı da düşünerek “X-M Diet Çözelti” ürünümüz ortaya çıkmış oldu.

Ardından ithal ürünlerin önüne geçen fosfat bazlı “B.T. Enema” ürünlerini Türk halkının hizmetine sunduk.

Kurmuş olduğumuz ARGE ekimizle teşhis ve tedavi alanında kullanılan ürün portföyümüzü yenilikçi ürünler eklemek adına halk sağlığına hizmet bilinci ile dur durak bilmeden çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

40 yılı aşkın süredir insan sağlığına hizmet felsefesi ile çıktığımız yolda teşhis ve tedavi alanında yaptığımız çalışmalar ile insan sağlığına hizmet vermekten onur duymaktayız.

Test

Form Gönderimi

Tamam